Школска 2018/2019. година

Дружење с Плочичанима

У среду 29.5.2019. ученици ОШ „Ђура Филиповић“ из Плочице гостовали су са својом позоришном представом у Центру за културу у Ковину. Публику су чиниле групе ученика наше школе и ОШ „Јован Јовановић Змај“. Ово је била узвратна посета – половином маја наша драмска секција гостовала је у Плочици. Позоришна представа „Шта је писало у сценарију за Дан школе 2019.“, по тексту и у режији професорке српског језика Данијеле Станковић Ћулибрк, говори о помало „неудобним“ животним ситуацијама са којима се деца суочавају у школи и код куће. Ове теме блиске су данашњим ђацима, па је прича праћена са изузетном пажњом. Другари из Плочице добили су заслужене аплаузе и похвале од своје публике након одгледане представе. Културно уздизање, забава, дружење, међусобно уважавање, размена искустава – чисте су добробити сусрета. Ово је још један начин да се промовишу праве вредности међу школама и улагаћемо у то да се слични видови сарадње промовишу.