Архива чланака

Prvi decembar – Dan borbe protiv side

aidsSvetski Dan borbe protiv side prvi put je obeležen 1988. godine. Od tada se u svim državama obeležava i na razne načine se ljudima skreće pažnja na opasnost od ove opake bolesti. Ove godine je moto „Uvek misli pozitivno, uvek budi pozitivan, ali nikad nemoj biti hiv pozitivan“. Tim povodom je u hali naše škole 1.12. u saradnji sa Savetom za mlade održano predavanje aktivista Crvenog krsta o hiv virusu i preventivi zaraze. Na svom štandu volonteri su podelili učenicima edukativni materijal i kondome. Učenici koji su učestvovali dobili su diplome, majice i medalje. Nakon predavanja, održan je turnir u basketu na dva koša. Na jednom košu nadmetali su se osmaci, a na drugom srednjoškolci i svi ostali koji su želeli da se prijave, starosti od 15 do 30 godina. Svim učenicima preko školskog razglasa pročitane su osnovne informacije u vezi sa obeležavanjem ovog dana, a nastavnici su tokom celog dana na reverima nosili simbol borbe protiv side.

{morfeo 346}