Архива чланака

Грађевинска школа у Београду

Поштовани,

Грађевинска школа у Београду школује кадар у области грађевинарство и електротехника у трогодишњем и четворогодишњем трајању.
У сарадњи са грађевинском привредом и Министарством просвете, ученицима који упишу дефицитарне профиле обезбеђујемо стипендије и смештај у ћачке домове. Тренутно 165 наших ученика је корисник ученичке стипедије или кредита, 155 наших ученика је смештено у ученичке домове у Београду.

Сви ученици који упишу дефицитарне образовне профиле трећег степена, добијају стипендију. Стипендија на месечном нивоу износи око 5.400,00 динара и за децу која живе у дому ученика, покрива смештај и исхрану. Деца која не живе у дому, а добијају стипендију, новац добијају на руке. Корисници стипендија, имају потенцијалну могућност запошљавања код стипендитора.

Могућности које школа нуди су погодне за децу лошијег материјалног стања и децу из осетљивих социјалних група.

Профили које школујемо су ПРОФИТАБИЛНИ У ЗЕМЉИ И У ИНОСТРАНСТВУ.

Трогодишњи образовни профили:
1. тесар,
2. зидар,
3. армирач,
4. декоратер зидних површина (молер),
5. електроинсталатер,
6. руковалац грађевинском механизацијом,
7. керамичар,
8. монтер суве градње,
9. кровопокривач.

Четворогодишњи образовни профили:

1. техничар за одржавање објеката,
2. грађевински техничар за лабораторијска испитивња,
3. извођач инсталатерских грађевинских радова.

Наш сајт

Филм о школи

С` поштовањем,
 direktor Dragana Radovanović, dipl.mat.