Школска 2021/2022. година

Месец српског језика - „Песнички изазов“ у библиотеци

Библиотека „Вук Караџић“ и  ОШ „Ђура Јакшић“ обележавају манифестацију „Март, месец српског језика“. Књижевна активност „Песнички изазов“ биће одржана 20.марта у 16 часова у библиотеци у Ковину.

Уочи Светског дана поезије, ученици ће имати задатак да се определе за песме које ће рецитовати. Око двадесетак учесника самостално изабраће понуђенa поетска дела српске књижевности која ће бити изложена у библиотеци. Опредељују се за песму по избору и имају 10-15 мин. за што боље и изражајније презентовање одабраних стихова. Стручни жири наградиће троје најуспешнијих похвалницом за учешће, развијање културе,говора и естетских вредности.

Циљ ове активности је да ђаци наставе да негују и усавршавају своје читалачке навике и подстакну на самостално литерарно и песничко стваралаштво.

Поезија је ритмичко стварање лепоте у речима - Едгар Алан По

zajaktdjkmeseck