Школска 2021/2022. година

Март , месец српског језика

У понедељак, 6. марта у Установи социјалне заштите „Ласта“ у Ковину одржана је радионица „Дајемо боју и облик речима“ . Ученици ОШ „Ђ.Јакшић“  из Ковина су заједно са корисницима дневног боравка „Ласте“осликавали разним техникама и материјалима најлепше речи српског језика.

Ова активност је организована као доприност манифестацији МАРТ – МЕСЕЦ СРПСКОГ ЈЕЗИКА која се од прошле године обележава широм Србије .Манифестацију је покренуло Друшттво за српски језик и књижевност Стбије и Филолошки факуллтет Универзитета у Београду – катедре на којима се изучава српски језик и књижевност и јужнословенске књижевности , а са циљем што веће афирмације српског језика и ћириличног писма .

Учесници радионице су заједно провели два сата креативног рада  и дружења . Подељене су Захвалнице учесницима и Установи .

messrp2

messrp1

Маша Вулетић , проф српског језика и књижевности и председница подружнице  Друштва