Школска 2021/2022. година

Иновативни час корелације биологије и информатике

У четвртак 27.4. и петак 28.4.2023. одражани су иновативни и угледни часови у сва три одељења 8. разреда. Ученици су радили у пару. Они су на тему из области екосистема и биома правили мултимедијалне презентације и усмено бранили своје радове.

Кроз израду оваквог рада био је неопходан истраживачки приступ, коришћење извора са интернета и из литературе, развијање и проширење знања из биологије и информатике и усавршавање дигиталне писмености. Значајан фактор у овом задатку била је међусобна сарадња ученика. Ученици су на овај начин упознали разноврсност биома и екосистема како у Србији тако и у целом свету. Јавни наступ и одбрана рада пред вршњацима и наставницима су вежба и припрема за будуће средњошколске изазове.

Током израде радова подршку су им пружали наставници информатике-ментори: Саша Петровић, Милош Лалић, Александар Милошевић и Јована Крстић.

наставница биологије: Маја Обрадовић Вукосављевић.