Школска 2021/2022. година

Математичко такмичење "Кенгур без граница 2023"

Математичко такмичење "Кенгур без граница 2023" одржано је у нашој школи у четвртак, 16. марта 2023. године.

Преко 27.000 ученика од I разреда основне школе до IV разреда средње школе било је пријављено на овогодишње такмичење. У нашој школи учествовало је 70 ученика од II до VIII разреда.

Друштво математичара Србије, с одобрењем Међународне асоцијације "Кенгур без граница" са центром у Паризу, од школске 2006/2007.  године организује у Србији Међународно математичко такмичење "Кенгур без граница".

Циљ такмичења је повећање интересовања за математичке и природне науке, као и степен логичког и комбинаторног мишљења, разумевања текстова и коришћења стеченог математичког знања. У оквиру такмичења ученици у целом свету, у преко 60 држава, у исто време размишљају о истим проблемима и решавају исте задатке.

Посебно су се истакли ученици:

Јован Новокмет, II разред, 2. награда и пласман на Српску олимпијаду "Кенгур без граница" - ментор Валентина Жеберан

Филип Жалако, II разред, похвала – ментор Валентина Жеберан

Николина Алексић, II разред, похвала – ментор Вања Рајић

Лука Богдановић, V разред, похвала – ментор Гојко Ролић (Јасмина Доловачки)

Све резултате можете погледати овде:

.PDF

.XLSX (Excel)