Школска 2019/2020. година

Прослава школске славе

У понедељак, 27. јануара 2020. године, уз присуство бројних гостију, ученици и наставници наше школе прославили су школску славу - празник којим се обележава успомена на Светог Саву, првог српског архиепископа и просветитеља.
Домаћини славе били су ученици четвртог разреда који су са оцем Душаном Васићем обавили сечење славског колача, након чега је отац Душан присутнима пожелео добро здравље, пуно успеха и среће.
Присутне је поздравио и директор школе Саша Петровић.
И ове године је Наставничко веће, на основу предлога ученика и посебне Комисије,  донело одлуку да два ученика добију по сребрњак и похвалницу „Свети Сава“. Светосавску награда додељује се ученицима који су, поред  позитивног успеха, својим понашањем  допринели стварању позитивне атмосфере у Школи и који су учествовали у многим наставним и ваннаставним активностима које афирмишу Школу и које су хуманитарног карактера.
Директор школе награду је уручио Матеји Мариновићу, ученику 4-1  и Ивони Јевтовић, ученици 8-1.
Уследио је културно-уметнички програм који су припремили наши ученици, наставница Снежана Качина, учитељица Јелена Јовановић и учитељица Јевросима Ромић.
На самом крају прославе, ученицима су подељене переце и жито.