Школска 2019/2020. година

Обележили смо Дан ружичастих мајица

У нашој школи смо 27. фебруара 2020. године први пут обележили Дан ружичастих мајица.
Акцију су испратили и ученици у продуженом боравку. Симболично смо обележили овај дан разговором на тему вршњачког насиља и писањем прикладних порука.

Идеја о увођењу Дана ружичастих мајица настала је у знак протеста због инцидента који се догодио у једној школи. Наиме, дечак је у знак подршке тешко оболелој мајци (која је боловала од рака дојке), обукао ружичасту мајицу. Истог дана, у школском дворишту, због те розе мајице, претукла га је група дечака. Розе мајице су прве године солидарно носила деца из дечакове школе, да би се временом идеја проширила на цео свет и постале су препознатљив симбол иницијативе.

Надамо се да ће следеће последње среде у фебруару наша школа бити још ружичастија.

учитељица Александра Милошевић