Школска 2018/2019. година

Матурска екскурзија

Дана 17. и 18. маја 2019. године, матуранти наше школе пошли су на матурску екскурзију.
Прву паузу направили су у Новом Бечају, где су доручковали. Прошетали су се обалом реке Тисе, где је познат феномен Тиски цвет (врста инсекта) која се јавља само на овим просторима.
Пут су наставили ка Дворцу Фантаст према путу за Бачку Тополу. Дворац Фантаст је добио име по коњу Фантасту чији је власник био Богдан Дунђерски, велепоседник један од најимућнијих људи свога доба. Присутнима је испричана и љубавна прича великог песника Лазе Костића и младе Јелене-Ленке Дунђерски.
Ученици стижу у суботицу око 14 часова, обишли су центар, имали слободног времена, а претходно су посетили Градску кућу, велелепно здање у стилу сецесије.
Вечера, доручак и ручак били су у хотелу „Александер А“ где су ученици организовали игранку.
Сутрадан су обишли центар Суботице,Синагогу а након ручка Зоолошки врт на Палићу и Палићко језеро, након чега су се упутили ка Ковину.
Певали су, били весели уз коментар да је потрајало јос један дан.

Петровић Никола
Кирћански Иван