Архива чланака

Ugledni časovi korelacije geografije i informatike

Nastavnica geografije, Dragojla Savić i nastavnik informatike Saša Petrović, održali su danas četiri ugledna časa korelacije geografije i informatike.
Učenici sedmog razreda su imali zadatak da odbrane svoje radove tj. multimedijalne prezentacije na temu iz geografije, a koje su kreirali  na časovima informatike.

Učenici su imali zadatak da kroz prezentaciju predstave turistički aranžman. Učenici se odlično snašli u ulozi predavača, a njihove prezentacije ocenjene su visokim ocenama.

Ovakvim časovima razvijamo kreativnost kod učenika, sposobnost izražavanja i izlaganja, vršnjačku komunikaciju, druženje i na zanimljiv i inovativan način omogućavamo učenicima da savladaju gradivo iz više predmeta.

{morfeo 316}