Архива чланака

Ugledni čas "Dokumentarni filmovi učenika na temu iz biologije" - korelacija informatike i biologije

infobio15

Danas je u našoj školi održan je ugledni čas „Dokumentarni filmovi učenika na temu iz biologije“ u režiji učenika 7. razreda.

Ovaj projekat realizovali su Saša Petrović, nastavnik informatike i Ana Vuletić, nastavnica biologije.

Učenici su dobili izuzetno zahtevni zadatak - da iskoriste znanje stečeno na časovima informatike i biologije kako bi kreirali dokumentarni film na temu iz biologije.
Učenici su svoje radove realizovali u okviru svoje grupe, a njihov rad je podrazumevao:
* Pretraživanje sadržaja na Internetu: (tekst, slike, video, audio)
* Upotrebu digitalne opreme radi snimanja video klipova i glasa (naracije)
* Upotrebu različitih softverskih alata (MovieMaker, Video Get, Any Video Converter...).

Učenici su svoje radove prezentovali koristeći laptop i projektor.

{morfeo 303}

Času su prisustvovali Ivanka Momirov, direktor škole, Marijana Spišjak, školski pedagog, Senka Stoja, bibliotekar, učiteljica Nataša Nikolić i nastavnica Maja Obradović. Komentari prisutnih nastavnika bili su pozitivni, a nastavnica Sanja i nastavnik Saša ocenili su ovaj projekat uspešnim.

Čestitamo našim učenicima na uspešnoj realizaciji ovako zahtevnog projekta.

Saša Petrović, nastavnik informatike

DOKUMENTARNI FILMOVI UČENIKA

Životinjske vrste koje je covek istrebio

Biljke mesožderke