Архива чланака

U susret novoj školskoj godini

Na pragu školske 2015/2016. nastavno i nenastavno osoblјe OŠ „Đura Jakšić“ pristupilo je pripremama i ulepšavanju prostorija škole i nastavnih sredstava, ali i traženju novih ideja i pristupa nastavnom procesu. Nastavničko veće održano 17.8.2015. uobličilo je planove skicirane krajem prethodne godine tako da i u predstojećim danima učenike očekuju zanimlјivi događaji i manifestacije. U tu svrhu u našoj školi održan je i seminar „Učenje kroz igru pomoću elektronskih interaktivnih vežbi“ plasirajući sadržaje koji će u velikoj meri doprineti kvalitetu i organizaciji časova.
{morfeo 321}
Savladavanje nastavnih sadržaja kroz igru u vidu raznih kvizova i zanimlјivih zadataka i do sada je primenjivano u radu, ali novine koje ovaj seminar donosi tiču se dodatne motivacije učenika budući da je njihovo iskustvo bogato radom na elektronskim uređijima. Ono što je takođe bitno za učenike, ali u velikoj meri i za predavače,je povratna informacija, koja se zahvalјujući ovom programu nudi odmah po urađenom zadatku. Sve to vodi ka nekom novom entuzijazmu koji početak školske godine čini lakšim i lepšim, no, ovde ćemo stati sa obećavajućim informacijama, jer treba ostaviti prostora nekim budućim prijatnim iznenađenjima. Ipak, podsetićemo vas na obaveštenje koje stoji i na vratima škole:

ŠKOLSKA 2015/2016. GODINA POČINJE U UTORAK 1. 9. 2015.

UČENICI NIŽIH RAZREDA DOLAZE NA NASTAVU PRE PODNE OD 7:30

UČENICI VIŠIH RAZREDA DOLAZE NA NASTAVU PO PODNE OD 13:00