Етно недеља у Ђуриној школи

У недељи од 19. до 23.11.2018. ученици виших разреда имаће разноврсне активности које ће поводом Етно недеље чији је циљ ширење толеранције и међусобног уважавања нација које живе у Војводини. У школи већ постоје изборни програми који обухватају мађарски и румунски језик са елементима националне културе, једна група ученика повремено похађа и наставу словеначког језика, а овом приликом ће се поред тих језика пажња посветити још и ромском и немачком. Свакодневно ће на разгласу бити најављен очекивани садржај тога дана на тематском и српском језику, биће пуштана национална музика, организоваће језичке радионице, драматизације, читање поезије, гледање филмова рађених према књижевним делима, израда и поставка плаката, макета тока Дунава. Распоред по данима је следећи: понедељак – румунски језик, уторак – мађарски, среда – немачки, четвртак - словеначки, петак – ромски. Своје гостовање у овој прилици потврдила је Весна Новаков, председница Удружења Рома општине Ковин, а позиви су упућени и другим уваженим гостима чија се потврда доласка очекује.

Поред почетка Етно недеље, у понедељак 19.11.2018. отвара се и акција прикупљања књига у реализацији школске библиотеке, те позивамо све који желе и имају вишак књига, да их поклоне нашој библиотеци.