Књиге на румунском језику поклоњене нашој библиотеци

Представници Културног дома Румуна „Лумина“ из Ковина, г. Илија Сармеш и г. Константин Багера, посетили су 5. октобра нашу школу и том приликом школској библиотеци поклонили књиге и уџбенике на румунском језику.

Тим поводом у школској библиотеци организован је пригодан програм у коме су учествовали ученици виших разреда наше школе који похађају наставу румунског језика са елементима националне културе, а директорка школе, Иванка Момиров, уручила је захвалницу удружењу „Лумина“.

Потпредседник удружења „Лумина“, г. Илија Сармеш, истакао је да је поклон њиховог удружења само мали гест подршке очувању румунског језика у Ковину и изразио изузетно задовољство што се, након вишедеценијске паузе, у нашој школи поново учи румунски језик.

О овом догађају објављен је текст и у новинама „Libertatea“, недељнику на румунском језику.