Мој језик је мој мост

У петак 8.9.2017. обележава се међународни Дан писмености, а овогогодишњи мото је МОЈ ЈЕЗИК ЈЕ МОЈ МОСТ. Тог дана ученици наше школе имаће прилику да се подсете живота и дела Доситеја Обрадовића, као човека чији је просветитељски рад имао многе следбенике. Израда плаката са основним информацијама и фотографијама биће активност намењена ученицима седмог и осмог разреда у оквиру часова српског језика. На географији ће на карти бити испраћен пут који је Доситеј прошао од рођења до смрти. Час историје понудиће шире одговоре о епохи просвећености, периоду у ком је овај великан живео. Креативност ученика ће се изразити у осликавању својих имена у различитим ликовним техникама, а на часу физичког васпитања разгибавање ће се изводити кроз покушаје да се положајем тела имитирају слова наше ћирилице. Најмлађи ученици имају своје активности по разредима – 1. разред ће осликавати иницијале свог имена, 2. разред ће украшавати име Доситеј и вести слова на платненој марамици, док ће 3. и 4. разред израдити плакат МОЈ ЈЕЗИК ЈЕ МОЈ МОСТ.

Поред свега тога, овај петак резервисан је и за Базар књига, где ће е од 12.00 вршити размена уџбеника и свих врста литературе у дворишту школе.