Школска 2021/2022. година

Угледни часови из наставног предмета Информатика и рачунарство

Прошле среде, 9.11.2022., у одељењима VI-1, VI-2 и VI-3 одржани су угледни часови из наставног предмета Информатика и рачунарство. Тема угледног часа била је "Мултимедијалне презентације (Превенција насиља у школи)". Сваки ученик/ца је добио/ла по једну врсту насиља и на основу тога је правио/ла PowerPoint презентацију, а фокус је био на превенцији насиља у школи. Презентације су садржале текст, слике, аудио записе... Користили су ефекте, анимације, односно све оно што су до сада научили о мултимедијалним презентацијама. Презентовању су присуствовали и ученици других група, као и ученици петог разреда и други наставници. Ученицима је овај угледни час помогао да развију свест и мотивацију о спречавању насиља. Циљ часа је испуњен, ученици су успешно показали своје знање.