Школска 2021/2022. година

Упознали смо нову наставницу! (двојезични угледни час енглеског и немачког језика)

Ученици четвртог разреда имали су прилике да присуствују двојезичном угледном часу енглеског и немачког језика. Циљ овог часа био је усвајање терминологије о кућним љубимцима, али је постао много више о тога. Замишљен је као оквир у коме би се ученицима четвртог разреда представио нови наставник и предмет који ће изучавати од наредне године.

Упоређивали смо и уочавали сличности и разлике између ова два сродна језика. Певали смо песмицу и након пар минута закључили колико нам је знање енглеског језика помогло или одмогло да савладамо речи и фразе на новом језику. Говорили смо и о групама језика и њиховом развоју. У пријатној атмосфери, време нам је пролетело, а ученицима су били све време укључени и врло заинтересовани.

Оливера Милер Здравковић и Оља Новокмет