Школска 2021/2022. година

“Тестови и оцењивање” - Стручно усавршавање наставника

Последњи викенд септембра и први викенд у октобру наставници  су похађали стручни семинар “Тестови оцењивање“. Семинар је реализован у три дела - најпре теоријски део, а потом и кроз израду задатака и на крају кроз анализу примера које су наставници израђивали. Наставници су на овом семинару имали улогу ученика у истој оној Гугл учионици какву већ две године уназад користе и наши ђаци, што је значило да су садржаје семинара слушали путем веб камера, а задатке радили користећи веб алате , иначе врло примењиве у онлајн часовима. На тај начин иновирани су неки од облика израда тестова, али и утврђено градиво у вези са оцењивањем, а утисак је после свега остао исти: оцењивање је комплексан процес, а промишљање ваља прилагодити потребама унапређивања наставе, учења и, најважније, оно што нам највише у овом тренутку треба – буђење мотивације код ученика.

Оља Новокмет