Школска 2021/2022. година

Обележен Дан розе мајица

И ове године подржали смо Дан розе мајица. Охрабрили смо ученике да обуку розе мајицe у част овог дана када се подиже свест и ми сви стајемо против насиља било које врсте међу вршњацима.

Да подсетим: овај дан се обележава од 2007. године када су два ученика желела да подрже друга кога су напали због боје мајице. Купили су 50 розе мајица и његови другови и вршњаци су их обукли како би га подржали и заштитили.

Овогодишњи слоган под којим се обележава дан је "Lif each other up“ ( „Уздигнимо једни друге“). У свету пуном различитости, желимо да уздигнемо једни друге како бисмо увидели лепоту свих наших култура, личности и како бисмо схватили да сви ходамо истим путевима.

Такође, ове године се ставља у фокус насиље које се дешава на интернету и посвећује се цео месец март подршци против дигиталног насиља.

Хвала што ћете подржати акцију и обући розе мајицу!

Шта све можемо да урадимо у знак подршке овом дану?

• Поносно обући розе мајицу
  • Започните разговор о безбедности, инклузији, подршци
  • Дизајнирајте сопствени лого или слоган розе мајице
  • Сазнајте што више о дигиталном насиљу