Школска 2020/2021. година

Учешће наших ђака у жирију

Награде младе публике Европске филмске академије 2021.

На позив Слободне зоне јуниор из Београда, која је и ове године посредовала у учешћу ученика из Србије на престижном међународном  филмском догађају за младе, школа је учествовала на конкурсу “Награда младе публике Европске филмске академије 2021”.  Под менторством своје наставнице Данијеле Станковић Ћулибрк, две ученице 7-2 одељења - Нађа Пријовић и Јана Стојковић, снимиле су своје филмове-портрете, којима су се пласирале за улазак у жири младе публике Европске филмске академије, те заједно са децом из Велике Британије, Немачке, Данске, Пољске, Румуније, Шпаније, Грчке, Турске, Малте, Аустрије и бројних других земаља пратиле, учествовале у дискусији и на тај начин представљале део српског жирија за избор најбољег филма за младе које је номиновала Европска филмска академија. Коначно жирирање догодило се 25. априла, а на овај начин су Нађа и Јана представиле и школу и град, што је стајало и у њиховим кратким филмовима, али је и објављено на фестивалу, што је посебан разлог да будемо поносни, њих две свакако богатије за огромно искуство ове врсте, које би, како кажу, волеле да понове.