Школска 2019/2020. година

Дечја недеља: "Покрени причу" у вишим разредима

У уторак 8.10.2019. после 6. часа, ученици виших разреда такмичили су се у игри „Покрени причу“ на српском и немачком језику. У првом делу игре чланови екипа сачињених од ученика 5, 6, 7. и 8. разреда бацали су 9 коцки да би од симбола које су добили саставили причу. Прве три коцке представљале су симболе који би морали бити мотиви увода, друге три – разраде и треће три – закључка. За писање приче тимовима је дато 15 минута, након чега је ученички жири разматрао доделу бодова према тростепеној скали. Исте коцке коришћене су за део игре на немачком тако што је сваки тим бацао две коцке, а затим писао што више речи на немачком језику које су у асоцијативној вези са добијеним симболом. Бодовање је вршио жири у консултацији са професорком Маријом Станојоском. Игра је била врло динамична и оставила је простора и за даљу надоградњу.