Школска 2018/2019. година

Аудиција са Дејаном Младеновићем

Драмска секција у нашој школи постоји већ 15 година, а човек који је изузетан допринос њеном настајању и раду дао, бивши је ученик Ђурине школе – Дејан Младеновић. Бавећи се глумом у позоришту „Дадов“ и на телевизији, стекао је драгоцена искуства која је несебично делио са полазницима драмске секције и професорима који је воде. Сарадња са њим протеклих пар година сведена је на нешто мање мере због посла, али се сваки пут радо одазове позиву великих и малих другара. У петак 15.3.2019. организована је аудиција за одабир ансамбла који би радио на припремању представе за априлску смотру. Том приликом, заинтересовани ученици су се представили још једном – пошто је шира аудиција већ одржана у претходном полугодишту, пред наставницама које воде драмску секцију (Оља Новокмет, Данијела Станковић Ћулибрк и Марија Михајлов Ђорђевић). У веселом расположењу протекла је аудиција, међусобно подржавање аплаузима није изостало, а Дејанови кратки савети о ставу при наступању и говору пред другима могу бити корисни и мимо бављења глумом. Ученици који су имали најбоље презентовање на аудицији, добиће саопштење о томе током наредне недеље и одмах почети са радом на новој представи.