Жарко Јовић – апсолутни шампион

Ученик 6. разреда Жарко Јовић ове године први пут се опробао у атлетици и у дисциплини бацање кугле постигао је врхунске резултате.

Са наставником физичког Драганом Бугариновићем први пут се такмичио 17.4.2018. на Окружном такмичењу у Вршцу где је са резултатом бацања 12.50 метара освојио 1. место. У Новом Саду, на Међуокружном такмичењу, бацио је куглу 11.64 и сачувао своју позицију стечену у Вршцу, чиме се пласирао на Републичко такмичење одржано у Новом Пазару 15.5.2018 где је освојио 2. место бацањем 11.53 метара. Своје успехе ове сезоне крунисао је освојеним 1. местом освојеним 17.5.2018. у Новом Саду на Спортској олимпијади школске омладине Војводине где је бацио 10.77 метара. Овакав успех у прилично згуснутом распореду такмичења фасцинирао је целу школу, па су ученици Жарковог одељења одлучили да направе репортажу о њему, којом су се такмичили у оквиру пројекта „Ђак репортер“. Репортажа није запажена на такмичењу, али на леп начин говори о једном од спортиста шампиона наше школе, па је вреди погледати.