Угледни часови корелације географије и информатике

Наставнице географије, Драгојла Савић, Сандра Ћосић и наставник информатике Саша Петровић, одржали су 06. јуна угледна часа корелације географије и информатике.

Ученици седмог разреда имали су задатак да одбране своје радове тј. мултимедијалне презентације на тему из географије, а које су креирали на часовима информатике. Њихов задатак био је да кроз презентацију представе туристички аранжман.
Ученици су се одлично снашли у улози туристичких водича, а њихове презентације оцењене су високим оценама.

Оваквим часовима развијамо креативност код ученика, способност изражавања и излагања, вршњачку комуникацију, дружење и на занимљив и иновативан начин омогућавамо ученицима да савладају градиво из више предмета.