Школска 2017/2018. година

Смедеревска изложба калиграфије

У сарадњи са колегама из Смедерева,  ученицима петог разреда омогућено је учешће у изложби српских средњовековних текстова. Организатори су ученицима обезбедили посебан папир за писање и калиграфска пера, а задатак је био да се препише дати текст калиграфским словима старе српске ћирилице. Наши ученици преписали су Есфигменску повељу, документ којим је Ђурађ Бранковић обећао материјалну подршку светогорском манастиру Есфигмену. Након неколико дана вежбања употребе пера, храбри петаци прионули су на посао како би 17.12.свој рад придружили изложби у Регионалном културном центру Смедерева. Ту се повеља нашла међу сјајном конкуренцијом већ искусних калиграфа. Ученици су били задовољни што су део ове изложбе, а посебно су уживали о обиласку Малог града Смедеревске тврђаве и демонстрацији витешких вештина. Пригодна предавања о калиграфији дала су овом скупу научни тон тако да су сви елементи квалитетне студијске екскурзије испоштовани.