Школска 2017/2018. година

Покрајинска смотра дечјег драмског стваралаштва

У среду 9.5.2018. драмска секција ОШ „Ђура Јакшић“ наступила је у Темерину на Покрајинској смотри дечјег драмског стваралаштва међу 12 најбољих представа Војводине. Град нажалост ни ове године није омогућио присуство публике тако да је представа играна само за трочлани жири и секретара Савеза за културу Војводине Саву Мучибабића. Глумци су били на висини задатка и поред демотивације изазване празном позоришном салом. Након одгледане представе и доделе дипломе за учешће на Покрајинској смотри уследили су разговори са члановима жирија ( Миљан Војновић - редитељ и професор на Академији уметности у Новом Саду, Соња Стипић - глумица и Марко Сухаревски – театролог ) . Коментари су били изузетно позитивни у погледу избора теме, изградње приче, оригиналности текста и живахности ансамбла, али се до коначне доделе награда не изговарају сувише охрабрујуће речи. У петак 11.5.2018. организовано је и проглашење победника и додела награда. Као звезда „Наше приче“ истакла се Ања Вујичин, која је бриљирала играјући 3 улоге том приликом и добила је диплому за Успешно глумачко остварење. Њен таленат је негован одмалена – запажене наступе имала је још у вртићу, а од 5. разреда је стални и изузетно одговорни члан драмске секције наше школе тако да је ово признање итекако заслужено. Благо разочарање ансамбла изазвано је чињеницом да других диплома није било, јер су две представе игране тога дана добиле бољи пласман, према критичком суду наших глумаца - незаслужено. Али, жири је тај који додељује признања, а не треба заборавити ни то да је и само искуство више награда по себи.