Наши ученици у посети Руми

Дана 13.4.2018. године група ученика виших разреда ОШ „Ђура Јакшић“ који похађају курс словеначког језика , ишли су на тродневно заједничко дружење у Руму са њиховим вршњацима из осталих делова Србије. Вођа пута је била учитељица Татјана из Љубљане. При доласку сачекао их је оснивач Друштва Словенаца „Емона“ и тренер бокс клуба „Словен“ Зоран Јовичић. Ученици су током боравка у Руми имали разне радионице и активности измедју којих се издвајају ликовна , куварска , фолклорна...Поред радионица ученици су имали доста слободног времена па је одабир активности био већи. Главни гост био је славни словеначки песник и глумац из Љубљане, Андреј Розман Роза, који је деци на сликовит и занимљив начин испричао и одглумио његова дела. Последњи дан је уједно био и најлепши јер су ученици посетили Борковачко језеро и тамо узивали у прелепим пејзажима.