Завршни турнир основних школа Ковина у шаху

У суботу, 22. октобра одржан је завршни турнир основних школа у шаху.

sah8

Такмичили су се ученици од првог до осмог разреда.

Победник и првак Ковина за основне школе је Стефан Ђерић. Освојио је максималан учинак-9 поена из исто толико партија. Заслужује све честитке за постигнути резултат. Успех је тим већи пошто је Стефан ученик другог разреда, а титулу првака је освојио у конкуренцији старијих и искуснијх ученика.

Друго место освојио је Вељко Васић са 7,5 поена као и трећепласирана Лана Ђерић, али са бољим додатним критеријумом.

Треба похвалити и све остале учеснике јер су спортским понашањем и залагањем допринели квалитету турнира.

sah7

Шах клуб Раднички обезбедио је дипломе за првопласиране и захвалнице за све такмичаре.

Судије турнира били су Саша Војиновић, председник шах клуба Раднички и Гојко Ролић, организатор турнира.

Захваљујемо се свим разредним старешинама и професорима разредне наставе који су обавестили своје ученике за овај циклус турнира.

У току је упис у школу шаха Шах клуб Раднички која почиње у уторак, 01. новембра. За ближа обавештења обратити се на телефон 064-1-777-468 (предавач Гојко Ролић).

Извештај послао: Гојко Ролић